خانه / کنکور و اطلاعیه ها / اعلام نتایج آزمون مدارس خارج از کشور تا عصر امروز/ پذیرش بیش از ۹۶۰ معلم در ۱۸ رشته

اعلام نتایج آزمون مدارس خارج از کشور تا عصر امروز/ پذیرش بیش از ۹۶۰ معلم در ۱۸ رشته

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اعلام نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور اظهار کرد: در آزمون امسال ۱۷ هزار و ۳۰۰ معلم شرکت کردند که از این میان ۹۶۳ نفر با احتساب سه برابری ظرفیت پذیرفته شدند که اسامی آنها تا عصر امروز روی سایت این مرکز قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: پذیرش معلمان در رشته‌های معلم ریاضی، فیزیک، شیمی، ادبیات، مطالعات اجتماعی، دینی، زیست، زمین شناسی و عربی است، همچنین در پست معاون اجرایی، مدیر، سرپرستی، مسئول آموزش امتحانات و امور اداری جذب نیرو برای دو سال آینده خواهیم داشت.

کریمی تصریح کرد: در فرآیند محاسبه نمره اولیه آزمون تأثیری ندارد و نتیجه صرفا به منزله پذیرش افراد است اما در مصاحبه عواملی چون مشخصات شغلی، تخصصی، زبان و دیپلماسی خارجی افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در فرآیند آزمون از تیم تخصصی شامل اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی، فرهنگیان و خوارزمی استفاده می‌کنیم، گفت: چنانچه افراد در فرایند محاسبه استانداردهای لازم را کسب نکنند برای آنها پذیرش امکان پذیر نیست، در واقع شرکت در آزمون محاسبه به منزله پذیرش صد در صدی نخواهد بود و اگر نیاز باشد آزمون جدیدی را برگزار خواهیم کرد.

اعزام فرهنگیان به خارج از کشور تا اوایل شهریور

وی درباره زمان آزمون محاسبه بیان کرد: فرآیند محاسبه با توجه به ضوابط تعیین شده برای آن زمانبر است بنابراین از دهه سوم تیر ماه کار را آغاز می‌کنیم و امیدواریم تا اوایل شهریور ماه اعزام نیروهای مورد نیاز به کشورها انجام شود؛ همچنین دوره آموزشی فشرده‌ای برای معلمان اعزامی در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

کریمی درباره تعداد معلم‌های اعزامی در این سال تحصیلی جدید گفت: ۱۲۰ معلم از آزمون قبلی باقی ماندند که امسال اعزام می‌شوند همچنین در مواردی چون معلم ابتدایی، معلم ریاضی، معاون اجرایی و مسئول آموزش امتحانات که کمبود وجود دارد اعزام نیرو در دستور کار است.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اکنون ۴۰۰ معلم ارز بگیر و ۳۰۰ نفر به تبعیت از همسر در مدارس خارج از کشور مشغول هستند، اظهار کرد: پذیرفته شدگان آزمون امسال که حدود ۳۲۰ نفر در نظر گرفته‌ شده اند، طی امسال و دو سال آینده در مدارس خارج از کشور به فعالیت خواهند پرداخت.


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

آخرین مهلت ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکور اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۳۰۰۰ داوطلب در رشته‌های بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *