خانه / کنکور و اطلاعیه ها / انتقاد رئیس سابق دانشگاه شریف از تقلب های علمی دانشگاه ها

انتقاد رئیس سابق دانشگاه شریف از تقلب های علمی دانشگاه ها

رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف گفت: قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی ابلاغ شده است و اگر با متخلفان روبروی دانشگاه تهران برخورد شود مناطق دیگر نیز درست می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا روستا آزاد صبح امروز در برنامه شنبه های انقلاب با موضوع علم و نخبگان که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با اشاره به انقلاب اسلامی و روند توسعه فناوری در کشور گفت: همه کشورها در قرون ۵ تا ۸ دارای فراز و فرودهایی بوده اند که ما در قرن هفتم دارای فراز بودیم به طوریکه از تمام شهرها دارای دانشمندان و نام آورانی در زمینه های مختلف ادبی و پزشکی و غیره  بودیم ولی اکنون با چنین موضوعی روبرو نیستیم.

وی ادامه داد: حال این سئوال مطرح است که چرا فراز و چرا فرود، چرا بالا رفتیم و چرا پایین آمدیم؟ اگر این موضوع حل نشود نمی‌توان کاری انجام داد.

رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه تحول از علوم انسانی ناشی می‌شود، افزود: لازمه موفقیت در علم و فناوری، تحول در علوم انسانی است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه در حال طی مسیر تحولی خود است و اقداماتی که انجام شده نتیجه اقدامات دستگاه‌ها نیست بلکه نتیجه تحول خود جامعه است

روستا آزاد یادآورشد: باید به خروجی که ارائه می شود توجه کرد به اعتقاد من در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی خبری نیست.

وی گفت: در یک جلسه ای حضور داشتم که معانان آموزشی وزارت علوم و وزارت بهداشت در حال ارائه گزارش در مورد اینکه در چه مناطقی تقلب های علمی به چه تعداد صورت گرفته، بودند که یکی از معاونان وزیر عنوان کرد پکیج ارتقا اساتید نیز به فروش می رسد، زمانی که گفتم چرا برخورد نمی کنید، عنوان کرد که قانون نداریم.

روستا آزاد افزود: نمی توان به صرف اینکه قانون نداریم کاری نکرد می توان لایحه ای نوشت و بعد مجلس ارائه کرد و این خود به قانون تبدیل می شود، البته شنیدم که قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی ابلاغ شده است. اگر با متخلفان روبروی دانشگاه تهران برخورد شود مناطق دیگر نیز درست می شود.

 


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

آخرین مهلت ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکور اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۳۰۰۰ داوطلب در رشته‌های بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *