خانه / کنکور و اطلاعیه ها / نحوه ورود به سامانه سجاد سابق و جایگزین آن سامانه هم آوا دانشگاه جامع علمی کاربردی

نحوه ورود به سامانه سجاد سابق و جایگزین آن سامانه هم آوا دانشگاه جامع علمی کاربردی

سامانه سجاد سابق و  جایگزین شدن هم آوا و خدمات آن را در این خبر بخوانید  و برای امور دانشگاهی خود از آن بهره ببرید.
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سامانه سجاد و جایگزین آن سامانه هم آوا  مختص دانشگاه علمی کاربردی و برای استفاده دانشجویان و اساتید این دانشگاه  است. هر دانشگاهی در ایران سامانه ای جامع و مختص خود دارد و سامانه سجاد متعلق به دانشگاه علمی کاربردی است.

کاربرد و هدف از طراحی سامانه هم آوا( سامانه سجاد سابق)  دانشگاه علمی کاربردی چیست؟
 تمامی دانشجویان علمی کاربردی کل کشور با دارا بودن کلمه عبور می توانند برای انجام کارهای مختلف تحصیلی خودشان از این سامانه بهره ببرند. به طور کلی هدف از طراحی سامانه سجاد و جایگزین شدن هم آوا به جای آن  آسان کردن کارها و ارائه امکانات گوناگون به دانشجویان و اساتید محترم علمی کاربردی است. به گونه ای که  افراد با دارا بودن کلمه عبور  می توانند تمامی اطلاعات تحصیلی شان را دریافت  و کارهایی از قبیل ثبت نام ، انتخاب واحد، حذف و اضافه،  پرداخت شهریه، دریافت کارنامه، اعتراض به نمره، رزرو غذا و …  در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

برای افراد متقاضی جهت تدریس در دانشگاه علمی کاربردی نیز امکان وجود دارد که با مراجعه به سامانه سجاد ( سامانه هم آوا) ، اطلاعات خودشان را وارد کرده  و درخواست تدریس نمایند. سامانه سجاد از مفید ترین و کاربردی ترین سایت های دانشگاهی ایران محسوب می شود.

نحوه دسترسی به حساب کاربری در سامانه سجاد و جایگزین آن سامانه هم آوا در دانشگاه علمی کاربردی
در ابتدا به آدرس   https://edu.uast.ac.ir/CAS/Account/Login?ReturnUrl=%2fEducation مراجعه کنید.

۲٫ در بخش نام کاربری بایستی کد ملی و در بخش رمز عبور شماره شناسنامه تان را وارد کنید.

نکات مهم در استفاده از سامانه سجاد و نسخه جدیدش هم آوا
اگر شماره شناسنامه تان با کدملی یکسان است، در هر دو بخش  کد ملی تان را وارد نمایید.
اگر رمز عبورتان را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد سایت شوید، به بخش آموزش دانشگاه علمی کاربردی خود مراجعه نمایید.
نحوه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل به چه صورت است؟
در ابتدا به سایت دانشگاه علمی کاربری مراجعه کرده و از بخش فرم های آموزشی درخواست گواهی را دریافت کنید. سپس آن را به صورت دقیق و کامل پر نمایید.( نحوه تحویل فرم می تواند به صورت حضوری و یا الکترونیکی ارسال به پست الکترونیکی دانشگاه باشد).

جزئیات مراحل ثبت نام از طریق سامانه سجاد سابق و سامانه هم آوا در دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟
تمامی دانشجویان علمی کاربردی بایستی توجه داشته باشند که  ثبت نام از طریق سامانه انجام می شود و به همین خاطر  باید مراحل ثبت نام را به طور صحیح و کامل انجام دهند. مراحل و جزئیات ثبت نام شامل موارد زیر می شود؛

پرینت گرفتن برگه انتخاب واحد  از سایت واحد مطابق با رشته و مقطع تحصیلی خود
انتخاب واحد در سامانه سجاد(سامانه هم آوا)
پرداخت نمودن  مبلغ ۱۵ درصد  به طور اینترنتی ( برای این کار باید رمز دوم کارت بانکی داشته باشید).
پرینت گرفتن از کد رهگیری برای ارائه به مرکز
پرداخت کردن ۸۵ درصد در بانک تعیین شده
ثبت نمودن اطلاعات کامل فیش ۸۵ درصد ( با انجام این کار  تایید  ۱۰۰ درصد پرداخت صورت می گیرد).
مراجعه نمودن به حسابداری دانشگاه برای تایید ثبت نام و تحویل مدارک لازم ( پرینت ۱۵ درصد+ فیش ۱۵ درصد + پرینت انتخاب واحد از سامانه سجاد)
نکته!

 ثبت نمودن کد ملی و شماره تماس دانشجو در پرینت انتخاب واحد سامانه الزامی است.

نکته۲!

اگر رمز ورود به سامانه را عوض کرده اید به حسابداری دانشگاه اطلاع بدهید.

تفاوت دانشگاه علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها در چیست؟

تفاوت ها را در چند بخش جدا می توان مورد بررسی قرار داد که عبارتند از؛

از لحاظ اعتبار مدرک دانشگاهی برای استخدام ؛ تمامی مدارک دانشگاه علمی کاربردی مورد پذیرش وزارت علوم ایران است. توجه داشته باشید که  چه دانشگاهی درس می خوانید، زیاد اهمیت ندارد ولی این که تلاشتان در چه حد است اهمیت دارد. بهتر است برای حرفه ای شدن در رشته تان تلاش کنید و خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایید .

نحوه پذیرش دانشجو در علمی کاربردی
از طریق آزمون ورودی دانشگاه جامع علمی کاربردی

پذیرش این دوره در سه مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و در دو سهمیه آزاد و شاغل  در اوایل آذرماه صورت می گیرد. برگزاری آزمون نیز  در دی ماه انجام می شود.

دوره های کاردانی علمی کاربردی پودمانی

به تعداد واحد های درسی مربوط به یک مهارت یا تخصص پودمان گفته می شود. دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی نیز  از مجموعه پودمان های پایه، پودمان های عمومی، پودمان های تخصصی و کارآموزی تشکیل یافته است. جمع تمام این پودمان ها  چیزی ما بین ۸ تا ۱۲ پودمان مشتمل بر ۷۲ الی ۷۵ واحد آموزشی و ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت آموزشی هست. دانشجو بایستی طی مدت ۳ تا ۶ سال آن ها را بگذراند. ثبت نام و شرکت در این دوره ها  در ۲ نوبت در سال یکی در شهریور و دیگری در بهمن انجام می شود. افراد متقاضی باید در زمان های مشخص شده به دفاتر پستی کل کشور یا سایت سازمان سنجش مراجعه کرده  و دفترچه های ثبت نام را دریافت نمایند.

دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی غیرحضوری مدیریت خانواده

ثبت نام این دوره نیز در ۲ نوبت از سال در ماه های شهریور و بهمن ماه انجام می گیرد. متقاضیان بعد از مطالعه دفترچه باید  به سامانه ثبت نام اینترنتی  دوره کاردانی پودمانی غیر حضوری مدیریت خانواده  مراجعه کرده و نسبت به ثبت نامشان اقدام کنند. نشانی سامانه به صورتhttps://edu.uast.ac.ir  است. بعد از گذشت یک ماه از  ثبت نام متقاضی باید جهت اطمینان از ثبت نام خود مجدد به سایت مراجعه  و بعد برای تهیه کتاب ها به واحد استانی مورد نظر خود مراجعه کند.

با مطالعه موارد بیان شده از سامانه سجاد  و سامانه هم آوا  برای تسهیل امور دانشجویی خود استفاده کرده و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. لازم به ذکر است که سامانه سجاد متعلق به دانشگاه جامع علمی کاربردی و جهت استفاده اساتید و دانشجویان علمی  کاربردی است.

برای مراجعه به این سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید. https://edu.uast.ac.ir/CAS/Account/Login?ReturnUrl=%2fEducation  سامانه هم آوا جایگزین سامانه سجاد سابق شده است. 


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

مهلت ثبت نام آزمون های دانشنامه پزشکی تا جمعه تمدید شد

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کتبی شصت و پنجمین دوره دانشنامه تخصصی و سی و دومین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *